آگروناک پارس

تاریخچه شرکت کیمیا کشت نامی

شرکت کیمیا کشت نامی بعنوان دفتر ایران  اگروبست ترکیه در سال 1398 شروع به فعالیت در بازار کشاورزی ایران نمود. هم اکنون این شرکت با بیش از 20 پرسنل در بخش فروش ، فنی و بازاریابی مشغول خدمات رسانی به جامعه کشاورزی ایران میباشد. دفتر مرکزی شرکت کیمیا کشت نامی در تهران و  دفتر منطقه ایی آن در شهر شیراز  واقع شده است. سبد محصولات شرکت شامل سموم مختلف اعم از حشره کش ها ، علف کش ها و قارچ کش های متنوعی میباشند و سموم جدید در حال ثبت میباشند. به تازگی کود های تولیدی شرکت اگروبست نیز به سبد محصولات کیمیا کشت نامی اضافه شده است. همچنین کیمیا کشت نامی نماینده انحصاری کود های پروتئو ایتالیا در ایران میباشد( 30 کود)

تاریخچه گروه اگروبست ترکیه

گروه آگروبست فعالیت خود را از سال 1381 (2002) در شهر ازمیر ترکیه آغاز کرد و با سرمایه کاملا شخصی به ساختار مدرن امروزی خود رسیده است. در حال حاضر اگروبست یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده سموم در کشور ترکیه و غرب آسیا میباشد. این شرکت از اوایل سال 2004 تولید سموم کشاورزی را آغاز کرد و از همان ابتدا علاوه بر بازار داخل ترکیه شروع به صادرات به کشورهای همسایه کرد. خطوط تولیدی اگروبست شامل انواع فرمولاسیون های مختلف مایع و پودری  ( علف کش ، حشره کش ، قارچ کش، نماتد کش و … ) میباشند. این شرکت به غیر از ترکیه در بیش از 20 کشور دنیا فعال بوده و به این کشورها صادرات دارد. تعداد کارکنان گروه شرکتهای اگروبست در دنیا بیش از 750 نفر میباشند که این تعداد با توجه به افزایش صادرات به کشورهای جدید در حال افزایش میباشند. گروه شرکتهای  اگروبست در مجموع در زمینه تولید سموم کشاورزی  با برند اگروبست و آ ب گ ، تولید کودهای کشاورزی با برند اگروبست ( همکاری با شرکت برندت آمریکا)، تولید بذور هیبرید سبزی و صیفی با برند آ د روسن ، تولید محصولات بیولوژیک با برند ویتالونگا ( همکاری با شرکت استنس ) و تولید محصولات فیزیولوژی پس از برداشت با برند  سنسی فرش فعال میباشند.

گروه اگروبست دارای مجوز تولید بیش از 235 سم مختلف در داخل ترکیه و بیش از 385 مجوز تولید سم  در کشورهای مختلف دنیا میباشد.

کارخانه تولیدی فعلی اگروبست در شهر ازمیر ترکیه در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع ( 16 هزار متر مربع مساحت سرپوشیده) میباشد. همچنین کارخانه تمام مدرن و رباتیک اگروبست در استان مانیسا واقع شده است. ساخت این کارخانه از سال 2019   شروع و در اواخر سال 2021  فاز اول آن بهره برداری رسید. فاز دوم و سوم آن تا آخر سال 2022 به بهره برداری خواهد رسید. این کارخانه در زمینی به مساحت 20  هکتار ( 200000 متر مربع ) و با سرمایه گذاری بالغ بر 50 میلیون یورو به بهره برداری کامل خواهد رسید. این سایت تولیدی در نوع خود بزرگترین سایت تولیدی سموم در منطقه میباشد که قابلیت تولید انواع مختلف سموم با فرمولاسیون های مختلف را دارد.

با توجه به ارقام رشد خالص تولید در سال 2020 ، گروه اگروبست در فهرست 500 شرکت برتر صنعتی ترکیه در جایگاه 426 قرار گرفت.

شرکتهای زیر مجموعه گروه اگروبست در ترکیه

یونایتد بایوتیکس (ویتالونگا)

 اگروبست از سال 2008 همکاری خود را با شرکت استنس  در زمینه تولید سموم و کود های بیولوژیک آغاز نمود و هم اکنون 14 محصول بیولوژیک در سبد تولیدی این شرکت قرار دارد و با برند ویتالونگا در بازار تولید و عرضه میشوند.  

آ ب گ سان (سنسی فرش)

اگروبست از سال 2013 شروع به فعالیت در بازار محصولات فیزیولوژی پس از برداشت نمود و هم اکنون با تولید آ ب گ سان یکی از بزرگترین و با کیفیت ترین تولید کنند گان این محصول در دنیا میباشد.  آ ب گ سان (سنسی فرش)  در سرد خانه ها برای افزایش عمر انبار داری محصولات مختلف کشاورزی از جمله سیب، گلابی ، کیوی و … کاربرد دارد و تحولی بزرگ در صنعت نگه داری میوه ها محسوب میشود.

کود های اگروبست

اگروبست از سال 2014 همکاری خود را با شرکت برندت آمریکا  در زمینه تولید انواع کود های کشاورزی آغاز نموده است. هم اکنون کود های متنوعی در سبد تولیدی این شرکت قرار دارد و بزودی بیش از 30 کود در سبد تولیدی اگروبست قرار خواهد گرفت.

آ د روسن سیدز

 اگروبست در سال 2016 میلادی شرکت روسن سیدز هلند فعال در زمینه تولید بذور هیبرید سبزی و صیفی ( گوجه فرنگی، فلفل، خیار ، هندوانه ، ملون و …) خریداری نموده و تمام دانش فنی و تجهیزات تولیدی این شرکت را به ترکیه انتقال داد. اکنون دفتر مرکزی و گلخانه تولید بذور این شرکت در شهر آنتالیای ترکیه در زمینی به مساحت 10 هکتار واقع شده و نام این شرکت به آ د روسن سیدز تغییر کرده است.